Dziś jest: 23.09.2017 r.
Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

Ogłoszenia

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10.09.2017


  1. Nasza parafia zobowiązana jest do przekazywania ofiar  na Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie i Poznaniu. Zwracamy się z prośbą o ofiary na ten cel. Na ławkach wyłożyliśmy koperty Ofiara na Seminarium.
  2. We wtorek o godz. 17:30 nabożeństwo  za zmarłych. Modlić się będziemy za zmarłych wypisanych na kartkach oznaczonych nr 10. Za wszystkich zmarłych z wypominek  rocznych odprawiona zostanie Msza Święta wieczorna.
  3. W środę  o godzinie 19.00  Msza Św. przy grocie. Będziemy się modlić za wstawiennictwem Świętego  Jana  Pawła II o umocnienie ducha wiary w sercach wszystkich parafian.
  4. W czwartek, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Zapraszamy na Mszę Świętą  z adoracją krzyża o godz. 18:00.
  5. W  piątek 15 września przypada jeszcze jedno maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła. Po Mszy Świętej wieczornej odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  6. W  piątek  o godz. 16:00 zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie  naszej dziecięcej scholi.
  7. Zapraszamy  chłopców do wspólnoty  Liturgicznej Służby Ołtarza. Zbiórka ministrantów  w sobotę o godz. 10:30, lektorów o godz. 11:00.
  8. Serdecznie  zapraszamy  do  istniejącego w naszej parafii  Kina  z wartościami. Kino działa pod patronatem Fundacji  Pro PUBLICO z Poznania. Za tydzień w niedzielę  17 września po wieczornej Mszy Świętej o godz. 19:15 w salce parafialnej będziemy wyświetlać film pt.  „  Surferka z charakterem .”  Zapraszamy młodzież i dorosłych.
  9. Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim obfitości Bożych Łask.

 

ks. Ryszard  Szymanik  SChr

proboszcz

 

 

 

 

 

Wkrótce

Msze Święte

Msze św. w kościele parafialnym:
niedziela:
o godz. 7:00; 9:00; 10:30; 12:00 (dla dzieci) i 18:00 (dla młodzieży ),W kościołach filialnych:
Gostyń 8:45
Bądkowo 10:00
Siwkowice i Taczały o godz. 14:00 (na przemian co drugi tydzień)
Czarne sobota godz. 9:00
Zakład karny sobota godz. 14:00

dni powszednie w kościele parafialnym:
o godz. 07:00 oraz 18:00

( w okresie wakacyjnym  Msza św. o godz: 18:00 nie ma Mszy św. porannej o godz: 7:00 )


SPOWIEDŹ  ŚWIĘTA

• dni powszednie – przed każdą Mszą świętą.
( przed nabożeństwami, w dni kiedy nie ma nabożeństw przed Mszą świętą )
• w niedzielę – przed i w czasie Mszy Świętej.
(w okresie wakacji przed Mszą świętą)