Dziś jest: 19.11.2017 r.
Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXXIII  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

19.11.2017

  1. Dzisiaj zapraszamy na Eucharystię  z modlitwą  uwielbienia  o godz. 18:00. Będziemy gościć w naszej parafii ks. Marka Jańskiego wraz z  zespołem „ Trzy akordy” z parafii Boruszyn.
  2. Również w dniu  dzisiejszym  obchodzimy I  Światowy Dzień Ubogich. Odpowiadając na apel Ojca Świętego, zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską inicjatywę pt. „Tytka charytatywna - Torba Miłosierdzia”. Papierowe torby, specjalnie przygotowane na tę okazję, można zabrać ze stolika pod chórem. Należy je wypełnić produktami spożywczymi lub środkami chemicznymi. Wypełnione torby  dostarczmy w tym tygodniu do kościoła.  Panie z Caritasu Parafialnego  przekażą  najbardziej potrzebującym w naszej Parafii.
  3. Zapraszamy na  nabożeństwa wypominkowe  codziennie oprócz niedziel  o godz. 17:30. Gdyby ktoś potrzebował  jeszcze  kartki Wypominki Listopadowe to znajdują się na stoliku pod chórem.
  4. Dzisiaj o godzinie 15:00  na naszym cmentarzu Różaniec Święty w intencji zmarłych.
  5. Po Mszy Świętej w kruchcie rozdajemy kartki na wypominki roczne. Wypiszcie na nich imiona  swoich bliskich zmarłych, których zawierzać będziemy  od grudnia  w każdy wtorek  przez cały rok. Będziemy też za nich sprawować w każdy wtorek wieczorem  Najświętszą Ofiarę.
  6. Przyszła  Niedziela to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Patronalne Święto  Chrystusowców i Sióstr Misjonarek. Od soboty przeżywamy Nowennę przygotowującą  do  Uroczystości  Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, w intencji o łaskę poddania się Jezusowi Chrystusowi  Królowi  w życiu osobistym i społecznym w naszej Ojczyźnie. Zapraszamy do uczestnictwa w nowennie codziennie po Mszy świętej wieczornej.
  7. W sobotę  25.11.  w wigilię Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata zapraszamy na Adorację  Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00.
  8. W środę 30.11.2017 zapraszamy całe rodziny, młodzież, dzieci na Mszę Świętą i Zaduszki  o godzinie 17:30  odmówimy  różaniec  za  zmarłych  i Msza Święta  o godz. 18:00.  Prosimy  aby  przynieść ze sobą znicz.
  9. W minionym  tygodniu do wieczności  odeszli :  Śp. + Bogusław Mazur, + Władysław  Hołyk.  Wieczny  odpoczynek racz  im  dać Panie…

10.  Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim obfitości Bożych Łask.

ks. Ryszard  Szymanik  SChr

proboszcz

Wkrótce

Msze Święte

Msze św. w kościele parafialnym:
niedziela:
o godz. 7:00; 9:00; 10:30; 12:00 (dla dzieci) i 18:00 (dla młodzieży ),W kościołach filialnych:
Gostyń 8:45
Bądkowo 10:00
Siwkowice i Taczały o godz. 14:00 (na przemian co drugi tydzień)
Czarne sobota godz. 9:00
Zakład karny sobota godz. 14:00

dni powszednie w kościele parafialnym:
o godz. 07:00 oraz 18:00

( w okresie wakacyjnym  Msza św. o godz: 18:00 nie ma Mszy św. porannej o godz: 7:00 )


SPOWIEDŹ  ŚWIĘTA

• dni powszednie – przed każdą Mszą świętą.
( przed nabożeństwami, w dni kiedy nie ma nabożeństw przed Mszą świętą )
• w niedzielę – przed i w czasie Mszy Świętej.
(w okresie wakacji przed Mszą świętą)