Dziś jest: 22.10.2016 r.
Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA  XXIX  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

16.10.2016 r.

  1. Dzisiaj   w naszej  parafii  przeżywamy  Dzień Papieski – to wyjątkowa okazja  do wspólnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego Franciszka oraz do zgłębienia nauczania Św. Jana Pawła II.  Po każdej Mszy Świętej  przeprowadzamy zbiórkę do puszek  na fundusz  stypendialny dla utalentowanej  młodzieży pochodzącej z niezamożnych  rodzin. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
  2. Na ławkach wyłożyliśmy kartki  Wypominki  Listopadowe, prosimy czytelnie wypisać imiona naszych wszystkich wiernych zmarłych, aby w miesiącu listopadzie zawierzać ich  Bożemu Miłosierdziu podczas nabożeństw wspominkowych.
  3. Trwa miesiąc październik  poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17:30. Dzieci zapraszamy  w poniedziałek i środę na godz.17:00. Młodzież gimnazjalną i ponad gimnazjalną  w czwartek o godz. 19:00.
  4. We wtorek o godz. 17:30 nabożeństwo  za zmarłych połączone z nabożeństwem różańcowym. Modlić się będziemy za zmarłych wypisanych na kartkach oznaczonych nr 8. Za wszystkich zmarłych z wypominek  rocznych zostanie odprawiona Msza Święta  wieczorna.
  5. W środę  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa różańcowego o godzinie 17:30.

6. W piątek  zapraszamy na modlitewne  czuwanie w intencji polonii oraz jej duszpasterzy. Będziemy duchowo łączyć się  ze zgromadzonymi na  Jasnej Górze  u tronu naszej Pani.

Plan  naszego czuwania :

17:30 – Różaniec w intencji Polonii i jej duszpasterzy

18:00 –   Msza Św. w intencji   Polonii i jej duszpasterzy

Od godziny 19:00 rozpocznie się  Wystawienie Najświętszego sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia  i adoracja w ciszy.

Od 20:00 czuwanie poprowadzą siostry Misjonarki. Naszą  wspólną  modlitwę  zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. Zachęcamy do przyniesienia zdjęć swoich bliskich, którzy są za granicą.

7. W przyszłą niedzielę będziemy Gościć kleryków Wyższego Seminarium Duchownego ze Szczecina. Klerycy przeprowadzą modlitwy  o powołania i będą  prosić  po każdej Mszy Świętej  o wsparcie dzieła przygotowania przyszłych kapłanów.

8. Informacja dla Żywego Różańca  oraz Róży Św. Jadwigi  Śląskiej.  Przekładamy spotkanie  patronalne  Róży  z 19.10. na  środę  26.10.2016 o godzinie 18:00.

9.  Zmieniamy sposób rozprowadzania prasy katolickiej w naszej parafii. Wszystkich,  którzy chcą  ją nabywać prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii. Gazety będą do odebrania w zakrystii w każdą niedzielę po Mszach Świętych.

10. W minionym  tygodniu do wieczności  odeszła: Śp. Honorata Durbajło Wieczny  odpoczynek racz  jej  dać Panie.

11. Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim obfitości Bożych Łask.

 

ks. Ryszard  Szymanik  SChr

proboszcz

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Wkrótce

W piątek  zapraszamy na modlitewne  czuwanie w intencji polonii oraz jej duszpasterzy. Będziemy duchowo łączyć się  ze zgromadzonymi na  Jasnej Górze  u tronu naszej Pani.

Msze Święte

Msze św. w kościele parafialnym:
niedziela:
o godz. 7:00; 9:00; 10:30; 12:00(dla dzieci) i 18:00(dla młodzieży),

W kościołach filialnych:
Gostyń 8:45
Bądkowo 10:00
Siwkowice i Taczały o godz. 14:00 (na przemian co drugi tydzień)
Czarne sobota godz. 17:00
Zakład karny sobota godz. 14:00

dni powszednie w kościele parafialnym:
o godz. 07:00 oraz 18:00

Dajcie nam księdza:

Film o seminarium TChr: