Dziś jest: 20.04.2018 r.
Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCY

15.04.2018 r.


  1. W dniu dzisiejszym  w Niedzielę Biblijną przeżywamy  Drugi Narodowy  Dzień  Czytania Pisma Świętego pod hasłem „ Weźmijcie Pismo Święte ”.  W tym roku organizatorzy zachęcają nas do pochylenia się nad tekstem  Listu Św. Pawła Apostoła do Rzymian. Włączając się  w tę  akcję zachęcamy do zabrania ze sobą przy wyjściu z kościoła karteczek z cytatami ze wspomnianego listu. Niech to słowo Boże towarzyszy nam           w nadchodzącym  tygodniu.
  2. Dzisiaj po Mszy świętej  wieczornej  o godz. 19:15 w salce parafialnej będziemy wyświetlać film pt.  „ Doonby - Każdy jest kimś ”.
  3. We wtorek o godz. 17:30 nabożeństwo za zmarłych. Zapraszamy do wspólnoty modlitewnej rodziny tych zamarłych, których imiona wypisane zostały na kartkach oznaczonych nr 3. Za wszystkich zmarłych z wypominek  rocznych odprawiona zostanie Msza Święta wieczorna.
  4. We wtorek zapraszamy  na spotkanie formacyjne dzieci klas III A, B, C, D o  godz. 16:30 na katechezę  inicjacyjną  przygotowującą  do Sakramentu  Pierwszej Komunii Świętej       i Sakramentu Pokuty i Pojednania.
  5. W czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych Rodaków żyjących na emigracji: o godz. 17:30  odmówimy w ich intencji różaniec  i Msza święta  o godz. 18:00.  Z tyłu kościoła wyłożone są  karteczki, na których należy wypisać imiona bliskich.
  6. W piątek po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18:30 zapraszamy  wszystkich zainteresowanych  Pismem Świętym  na Krąg Biblijny w Salce na plebani.
  7. Za tydzień w niedzielę  22.04. po Mszy Świętej  wieczornej  o godz. 19:15 będziemy wyświetlać  film pt. „ Bóg w Krakowie ”.
  8. W niedzielę za tydzień  zapraszamy na godz. 18:00 na Mszę Świętą wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami i świadkami. Podczas Mszy Świętej kandydaci wyznają swoją wiarę. Wcześniej od godz. 16:30 spowiedź święta. Natomiast po Mszy Świętej  krótkie spotkanie dla rodziców kandydatów.
  9. W  minionym tygodniu do wieczności odszedł : Śp. + Ryszard Sztuka. Módlmy się za zmarłego  -  Wieczny  odpoczynek racz mu  dać Panie…
  10. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych.

 

ks. Ryszard Szymanik SChr

proboszcz

 

Wkrótce

Msze Święte

Msze św. w kościele parafialnym:
niedziela:
o godz. 7:00; 9:00; 10:30; 12:00 (dla dzieci) i 18:00 (dla młodzieży ),W kościołach filialnych:
Gostyń 8:45
Bądkowo 10:00
Siwkowice i Taczały o godz. 14:00 (na przemian co drugi tydzień)
Czarne sobota godz. 9:00
Zakład karny sobota godz. 14:00

dni powszednie w kościele parafialnym:
o godz. 07:00 oraz 18:00

( w okresie wakacyjnym  Msza św. o godz: 18:00 nie ma Mszy św. porannej o godz: 7:00 )


SPOWIEDŹ  ŚWIĘTA

• dni powszednie – przed każdą Mszą świętą.
( przed nabożeństwami, w dni kiedy nie ma nabożeństw przed Mszą świętą )
• w niedzielę – przed i w czasie Mszy Świętej.
(w okresie wakacji przed Mszą świętą)