Dziś jest: 23.11.2014 r.
Imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa

Ogłoszenia


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA

KRÓLA WSZECHŚWIATA

ROK C

23.11.2014 r.

  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Jezus Chrystusa Króla Wszechświata. Pozwólmy Chrystusowi działać w naszym życiu. Niech takie wartości jak miłość, prawda, sprawiedliwość, które są filarami Jego Królestwa, staną się wartościami naszego codziennego życia. Uroczystość Chrystusa Króla jest Tytularnym Świętem Sióstr Misjonarek i Księży Chrystusowców posługujących w tej parafii. Polecamy się pamięci modlitewnej parafian.
  2. Przed kościołem są rozdawane  w kopertach kartki na wypominki roczne. W środku jest, także obrazek z modlitwą i numerem takim samym jak na kartce. Wypisane kartki składamy w kopertach, a obrazek zostawiamy, wiedząc tym samym jaki numer ma kartka którą wypisaliśmy. W każdą niedziele będziemy podawać numery kartek, jakie będą odczytywane w danym tygodniu. Za tych zmarłych będzie również w tym dniu odprawiona Msza. Nabożeństwa za zmarłych,  rozpoczniemy tak jak w minionym roku od stycznia, po zakończeniu kolędy. Trwać one będą do października  w każdy wtorek. Myślę, że ta metoda z obrazkiem będzie jeszcze większym ułatwieniem.
  3. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych. Dziś o 15.00 nabożeństwo na cmentarzu, a w tygodniu o 17.30.
  4. Od jutra pani organistka i siostry będą roznosić opłatki na wigilijny stół. Bardzo proszę o przyjęcie ich z życzliwością.
  5. Za tydzień rozpoczniemy parafialne rekolekcje adwentowe. Trwać one będą do wtorku włącznie. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach św. a w poniedziałek i wtorek o godz. 06.30 ( rozpoczynamy wtedy roraty) 10.30 i 18.00. Rekolekcje poprowadzi Ks. Aleh Shpets TChr, proboszcz polskiej parafii w Mińska na Białorusi. W niedzielę po Mszach, przy wyjściu z kościoła będzie można wesprzeć ofiarą, dzieło prowadzone przez  rekolekcjonistę i chrystusowców  na Białorusi.
  6. Odpowiadając na pojawiające się pytania czy będą w tym roku kalendarze parafialne, pragnę poinformować, że będą one prawdopodobnie od przyszłej niedzieli. Będą miały one zmienioną szatę graficzną. Przewidziane jest w nich także miejsce na jakiś drobne notatki w każdym miesiącu. Ponadto do każdego kalendarza dodane będą także kieszonkowe parafialne kalendarzyki.
  7. Wszystkim na nadchodzący tydzień życzymy obfitości Bożych Łask

Ks. Jerzy Senderek TChr

proboszcz

Wkrótce

Msze Święte

Msze św. w kościele parafialnym:
niedziela:
o godz. 7:00; 9:00; 10:30; 12:00(dla dzieci) i 18:00(dla młodzieży w okresie wakacji o 19:00),

W kościołach filialnych:
Gostyń 8:45
Bądkowo 10:00
Siwkowice i Taczały o godz. 14:00 (na przemian co drugi tydzień)
Czarne sobota godz. 17:00
Zakład karny sobota godz. 16:00

dni powszednie w kościele parafialnym:
o godz. 7:00 i 18:00

Dajcie nam księdza:

Film o seminarium TChr: