Dziś jest: 28.03.2017 r.
Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Ogłoszenia

 

 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

16.03.2017 r.

1.            Dzisiaj zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00 po Mszy Świętej Wieczór Uwielbienia.

2.            Dnia 30 marca 2017 r. o godz. 11.00 w Sali Rycerskiej Nowego Zamku w Płotach odbędzie się - II Międzynarodowa Konferencja Historyczna pt. „Od Wedlów do Ostenów”, w roku Jubileuszu 740-lecia lokacji Miasta Płoty na prawie lubeckim. W imieniu organizatora Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych „Pasja” - Serdecznie zapraszamy !

3.            Dzisiaj młodzieżowe koło Caritas przeprowadzi w sklepie Biedronka przedświąteczną zbiórkę produktów żywnościowych, przeznaczonych dla potrzebujących parafian. Kierownictwu sklepu i pracownikom serdecznie dziękuję za życzliwość i zgodę na przeprowadzenie  takiej akcji.

4.            W przyszłą  niedzielę zapraszamy cały Żywy Różaniec na Mszę Świętą o godzinie 10:30 a  po niej  na zmianę tajemnic różańcowych.  Za tydzień tradycyjnie przeprowadzimy zbiórkę  ofiar  na nasz fundusz inwestycyjny. Bóg zapłać  za wszelkie ofiary.

5.            We wtorek o godz. 17:30 nabożeństwo za zmarłych.  Zapraszamy do wspólnoty modlitewnej rodziny tych zamarłych, których imiona wypisane zostały na kartkach oznaczonych nr 13. Za wszystkich zmarłych z wypominek  rocznych odprawiona zostanie Msza Święta wieczorna.

6.            W tym tygodniu wyjątkowo we  wtorek o godz. 18:00 w salce na plebanii,  zapraszamy na spotkanie formacyjne młodzież klas III gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

7.            W środę  na godz. 17:00 zapraszamy  na spotkanie formacyjne dzieci  klas III  „A” i „C” na katechezę  inicjacyjną   przygotowującą  do Sakramentu  Pierwszej Komunii Świętej i Sakramentu Pokuty i Pojednania.

8.            W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 10:00 - dorośli, dla dzieci o godz. 17:00, młodzież i dorośli  o godz.18:45.

9.            W Niedzielę Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym rozpoczynać będziemy o godz. 17:00. Serdecznie zapraszam do udziału w tym nabożeństwie.

 

10.          Dzisiaj  po każdej Mszy Świętej  Parafialny Zespół Caritas przeprowadza zbiórkę do puszek  na świąteczną pomoc  dla rodzin ubogich i potrzebujących wsparcia. Również można  zakupić  świecę na Stół  Wielkanocny. Rodzice  Ministrantów  sprzedają  kartki świąteczne.

11.          Serdecznie  zapraszamy  do  istniejącego w naszej parafii  Kina  z wartościami. Kino działa pod patronatem Fundacji  Pro  PUBLICO z Poznania.  Za tydzień w niedzielę  02.04. po wieczornej  Mszy Świętej  o godz. 19:15 w salce parafialnej  będziemy wyświetlać  film pt. „Dalekie strony .”

12.          W minionym tygodniu do wieczności odeszli: Śp. + Stanisława Garnczarek, Śp. + Kazimierz Jasina. Módlmy się za zmarłych -  Wieczny  odpoczynek racz im  dać Panie …

13.          Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim obfitości Bożych Łask.

ks. Ryszard  Szymanik  SChr

proboszcz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wkrótce

Msze Święte

Msze św. w kościele parafialnym:
niedziela:
o godz. 7:00; 9:00; 10:30; 12:00(dla dzieci) i 18:00(dla młodzieży),

W kościołach filialnych:
Gostyń 8:45
Bądkowo 10:00
Siwkowice i Taczały o godz. 14:00 (na przemian co drugi tydzień)
Czarne sobota godz. 17:00
Zakład karny sobota godz. 14:00

dni powszednie w kościele parafialnym:
o godz. 07:00 oraz 18:00