Dziś jest: 8.12.2016 r.
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

Ogłoszenia

 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II   NIEDZIELA   ADWENTU

04.12.2016 r.

 

  1. Dzisiaj  na  sumie parafialnej o godz. 10:30 zmiana tajemnic różańcowych dla Żywego Różańca. Dzisiaj również podczas każdej Mszy Świętej modlimy się w intencji kościoła na wschodzie.  Za tydzień po każdej Mszy Świętej członkowie Caritas przeprowadzają zbiórkę na potrzeby kościoła na wschodzie. Serdeczne Bóg zapłać  za wszelkie ofiary na ten cel.
  2. Trwa Adwent - zapraszamy do udziału w Roratach. Msze święte roratnie odprawiamy  codziennie o godz. 6:30. Dzieci swoje Roraty mają w poniedziałki i  środę o godz. 17:00  a młodzież  w czwartki o godz. 19:00. Wszystkich parafian zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. We wtorek  rozpoczynamy  modlitwy za zmarłych z wypominek rocznych. Różaniec w ich intencji o godzinie 17:30 a po nim  Msza Święta w ich intencji. Zachęcamy do wypisywania imion zmarłych  na kartkach „wypominki roczne”. Kartki są wyłożone pod chórem. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary z okazji wypominek.
  4. W czwartek przypada Uroczystość NMP Niepokalanie Poczętej zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej.  Msza Święta odpustowa Róży Różańcowej pod wezwaniem NMP Niepokalanie Poczętej  i okolicznościowe spotkanie dla całego Żywego Różańca w środę 14 grudnia.
  5. Od dzisiejszej niedzieli Adwentu Członkowie Parafialnego zespołu Caritas rozprowadzają świece na stół wigilijny i opłatek. Opłatek poświęcony, przyjęty z parafii  wyraża naszą jedność i przynależność do wspólnoty  parafialnej. Dziękujemy  również za ofiary złożone na parafię przy okazji nabywania opłatka. Informowaliśmy tydzień temu iż nie będzie on roznoszony  po domach, będzie go można nabyć w każdą niedzielę Adwentu w kruchcie kościoła. Rodzice ministrantów rozprowadzają  jak co roku kartki świąteczne.  Z okazji  Świat Bożego Narodzenia  przygotowujemy paczki żywnościowe dla rodzin  ubogich , potrzebujących wsparcia. Osoby pragnące wesprzeć  to dzieło mogą  przynosić produkty żywnościowe  i składać w koszu  przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.
  6. Dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej do salki kominkowej, zapraszamy na wspólne oglądanie chrześcijańskiego filmu pt „ Czy naprawdę wierzysz ?”.
  7. W minionym  tygodniu do wieczności  odeszli : Śp. + Jan Sadowski, + Andrzej Piętosa,  + Danuta  Kajma.  Wieczny  odpoczynek racz im dać Panie…
  8. Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim obfitości Bożych Łask.

 

 

ks. Ryszard  Szymanik  SChr

proboszczWkrótce

Msze Święte

Msze św. w kościele parafialnym:
niedziela:
o godz. 7:00; 9:00; 10:30; 12:00(dla dzieci) i 18:00(dla młodzieży),

W kościołach filialnych:
Gostyń 8:45
Bądkowo 10:00
Siwkowice i Taczały o godz. 14:00 (na przemian co drugi tydzień)
Czarne sobota godz. 17:00
Zakład karny sobota godz. 14:00

dni powszednie w kościele parafialnym:
o godz. 07:00 oraz 18:00